Din korg innehåller rabatt. Om du ändrar i korgen kommer din rabatt att försvinna.

Fler bilar - snabbare leveranser

2018-01-02

Vi sätter in fler bilar för att du ska få tillgång till hela vårt lagermaterial snabbare. Från och med årsskiftet har vi utökat leveranserna med material från vårt tyska lager i Langenfeld från två till tre avgångar. Detta gör vi för att kunna leverera materialet snabbare till er.

På vårt lager i Tyskland finner ni bland annat våra ämnesrör, sömlösa rör. Samt ett brett sortiment av stång i många olika stålsorter och dimensioner, exempelvis duplex (EN 1.4462). Tidsplan för den nya bilen samt den tyska lagerkatalogen finner du på vår hemsida. Se hela lagersortimentet i den tyska lagerkatalogen.

 

Tidsplan för beställning av varor som ligger i Tyskland.

Observera att tyska lagerlagda produkter idag inte går att köpa via vår e-shop utan ring 040-59 69 00 så hjälper vi er!

 

Deadline för order Leverans i Malmö för vidare utkörning
Måndag - kl 12.00 Torsdag
Onsdag - kl 12.00 Måndag
Torsdag - kl 12.00 Tisdag

 

 

´´

German Stock range

Till toppen